piątek, 29 grudnia 2017

Podsumowanie roku w Bychawie

28 grudnia na zaproszenie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności "Bona Fides" z Lublina oraz Bychawskiego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, reprezentacja naszej organizacji wzięła udział w spotkaniu sieciującym pod nazwą "Noworoczne postanowienia,czyli jak to jest ze skutecznością zmian". Spotkanie było świetną okazją do podsumować i planowania kolejnych działań, a także do integracji w gronie aktywnych kobiet z terenu Lubelszczyzny. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość udziału w tym wydarzeniu.




poniedziałek, 27 listopada 2017

Ruszają zajęcia gimnastyczne w GBiDK!



Andrzejki 2017'

W dniu 24 listopada 2017 r., zorganizowałyśmy spotkanie Andrzejkowe dla członkiń naszego stowarzyszenia, ich partnerów oraz przyjaciół naszej organizacji, w tym m.in. władz samorządowych. Wydarzenie organizowane było jako nasza inicjatywa w projekcie "Wspólnie na Lubelszczyźnie", w którym bierzemy czynny udział. Spotkanie przebiegło w atmosferze wspaniałej, wspólnej zabawy, za co z całego serca dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.





niedziela, 19 listopada 2017

Z wizytą w Kurowie

Nie ma jak aktywna niedziela! My spędziłyśmy ją twórczo i rozwojowo w Kurowie.
Dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia tego czasu wśród cudownych kobiet.





czwartek, 19 października 2017

Warsztaty rozwojowe

W dniu 4 listopada (sobota), o godz. 9:15 zapraszamy na warsztaty coachingowe, podczas których będziemy rozmawiać o motywacji, a także planować konkretne, osobiste działania w 2018 r. Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Wspólnie na Lubelszczyźnie i finansowane ze środków FIO. W związku z warsztatowym charakterem spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonywać u p. Prezes do 31.10.2017 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.




sobota, 30 września 2017

Ziołowy Zawrót Głowy

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności BONA FIDES wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych Gminy Krzczonów
zaprasza
na „Ziołowy Zawrót Głowy”
który odbędzie się 15 października 2017r. o godz. 11 
w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie przy ul. Żeromskiego 11


wtorek, 15 sierpnia 2017

Wakacyjne aktywności

Lato szybko mija, my mało piszmy ale dużo robimy. W tym sezonie letnim jesteśmy bardzo aktywne i chętnie uczestniczymy w każdym lokalnym wydarzeniu i festynie. Całkiem sporo się tego nazbierało. Byłyśmy m.in. w Bychawie, Bełżycach, Wilkowie, Opolu Lubelskim, a także działałyśmy w Łaziskach. Wakacje jeszcze trwają więc i my nie ustajemy w działaniu. Poniżej kilka zdjęć z ostatnich inicjatyw.





poniedziałek, 5 czerwca 2017

Wspólnie na Lubelszczyźnie - projekt dla ngo

W projekcie zostaną zrealizowane działania służące zwiększeniu wiedzy i umiejętności osób działających w ramach organizacji, działania służące rozwojowi, zdolności do tworzenia koalicji, współpracy i przepływu informacji między organizacjami oraz działania służące sieciowaniu organizacji obywatelskich z województwa lubelskiego. Do końca 2017 r. zaplanowano bezpłatne warsztaty, coaching, doradztwo, superwizję, spotkania sieciujące oraz bibliotekę.

Grupę docelową stanowią organizację obywatelskie/pozarządowe z terenów gmin wiejskich i wiejsko-miejskich województwa lubelskiego. Osoby zarządzające organizacją, odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy, promocje, księgowość, wolontariusze i inne osoby istotne w organizacji z punktu widzenia ważnych jej aspektów działania.
Projekt skierowany jest do organizacji zarówno nowo powstałych, młodych jak i organizacji doświadczonych, ale zgłaszających potrzebę rozwoju.
Organizację, które nie korzystały jeszcze z podobnego wsparcia lub korzystały w niewielkim stopniu z podobnego wsparcia oferowanego przez nasze Stowarzyszenie. Minimalny wiek udziału w projekcie to 16 rok życia. Jedna osoba/jedna organizacja może brać udział w kilku działaniach projektu.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Projekt ma być zrealizowany do końca 2017 roku. Szczegóły trwania poszczególnych warsztatów wyszczególnione zostały w regulaminie znajdującym się w załączniku. W załączniku przesyłamy również dokumenty związane z rekrutacją oraz plakat projektu.
Rekrutacja trwa do 12.06.2017 roku

czwartek, 1 czerwca 2017

Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów

Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Urzędem Miejskim w Bełżycach organizują Wojewódzki Finał XVII Edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", który odbędzie się w dniu 10 czerwca 2017 roku (sobota) na terenie Stadionu Miejskiego w Bełżycach.
Oczywiście, my również tam będziemy i serdecznie zapraszamy na nasze stoisko z wykwintną zupą szparagową oraz pierogami z łaziskiej kaczki.
Do zobaczenia!


środa, 24 maja 2017

Projekt FWW: "Zmieniło się"

W 2017 roku Fundacja Wspomagania Wsi obchodzi 30-lecie działalności. W ciągu tych kilkudziesięciu lat wieś zmieniła się jak chyba nigdy dotąd w historii naszego kraju. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak Państwo patrzą na te zmiany z perspektywy swoich miejscowości. Zapraszamy w związku z tym do przesyłania pisemnych relacji na ten temat, które opublikujemy na nowej stronie
Teksty oraz zdjęcia możecie Państwo łatwo przesłać za pośrednictwem specjalnie przygotowanego przez nas nas formularza, który znajduje się na stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/zmienilo-sie. Jeśli wolą jednak Państwo tradycyjną formę kontaktu, relację można przesłać również pocztą.
Nasza akcja nie ma charakteru konkursu – żaden tekst nie będzie przez nas oceniany. Każda nadesłana relacja jest dla nas cenna i ważna. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez Państwa tekstom powstanie internetowe archiwum wspomnień, które złoży się na obraz zmian na polskiej wsi w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.
O czym pisać? O wszystkim! Interesuje nas jak zmieniały się Państwa domy i mieszkania oraz przestrzeń widziana za ich oknami. Jak zmieniała się w tym czasie zabawa i praca. Jak zmieniały się formy podróżowania. Jak zmieniła się rola parafii i księdza proboszcza. Jak zmieniły się relacje między ludźmi. Jak te wszystkie zmiany wpłynęły na Państwa i sąsiadów. Co było i jest najważniejsze, a co mniej ważne. Co zgubiliśmy, a co zyskaliśmy. Co odeszło zapomnienie, a co powstało.

Więcej informacji na stronie.
info: Fundacja Wspomagania Wsi

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Radosnych Świąt!



Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
 przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. 
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i 
wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
życzą Zarząd i Członkinie Stowarzyszenia Kobiet "Łaziszczanki".

Czas na Kobiety!

Aktywna kobieta to spełniona kobieta, to wyższa jakość życia jej i rodziny. I – im więcej pracujących kobiet, tym lepsza gospodarcza sytuacja w kraju. A więc, Kobiety, aktywizujemy się! To jest nasz czas! Pomożemy Wam odnaleźć się i wzmocnić na lokalnym rynku pracy. Stowarzyszenie Kongres Kobiet – największa kobieca organizacja pozarządowa w Polsce – realizuje ogólnopolski projekt skierowany właśnie do Was. W ciągu roku organizujemy dziesięć konferencji – w Gdyni, Krakowie, Pyrzycach w woj. zachodniopomorskim, Białymstoku, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Wałbrzychu, w Katowicach i w Warszawie – podczas których dajemy Wam wiedzę na temat Waszych praw i możliwości, a także narzędzia, które pomogą Wam znaleźć pracę, poprawić jej jakość, założyć własną firmę. Program realizowany jest dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację Coca-Coli z siedzibą w Atlancie. 

KOBIETY, jeśli jesteście aktywne zawodowo, chcecie zmienić ścieżkę kariery, potrzebujecie wzmocnienia i wiedzy na temat Waszych praw, szans i możliwości, to dla Was jest ten projekt. Jeśli chcecie założyć własne firmy, czujecie się zagrożone wykluczeniem ze względu na wiek (50+) lub jesteście matkami chcącymi wrócić na rynek pracy, to dla Was też organizujemy nasze konferencje. Dajcie sobie szansę, przeczytajcie program tej najbliższej, W LUBLINIE, i rejestrujcie się! Bo teraz jest CZAS NA KOBIETY!

DATA I LOKALIZACJA KONFERENCJI:
28 kwietnia 2017, piątek, Lublin, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości Administracji w Lublinie, ul. Bursaki 12

PLAN KONFERENCJI:
9:00 - 9:45:     Kobiecy networking - Rejestracja uczestniczek
10:00 - 13:00: I BLOK – WIEDZA - WZMACNIANIE KOBIET
     1. Rozpoczęcie - Dorota Warakomska, Henryka Strojnowska
     2.  Kobiety – Polki XXI wieku - Nasze prawa, nasze szanse. Nasza solidarność Dorota Warakomska
     3. Korzyści z obecności kobiet w gospodarce - Dominika Bettman
     4.  Sytuacja kobiet na lokalnym rynku pracy - dr Justyna Syroka
      - Bariery, wyzwania i dobre praktyki – Szukamy rozwiązań – dyskusja – prowadzenie – Dorota Warakomska; 
udział Izabela Kozłowska-Dechnik, Joanna Olędzka, Małgorzata Sokół, Henryka Strojnowska, Małgorzata Wróblewska
 Temat: jak pokonywać bariery, wyzwania i stereotypy. Dobre praktyki na lubelskim rynku pracy, dyskusja z przedstawicielkami władz samorządowych, instytucji rynku pracy, przedsiębiorczyń, III sektora i kobiet z inicjatywą. 
5. Teraz jest czas na kobiety. Nasz czas! Wykorzystajmy go, działajmy razem na rzecz naszych praw, naszych szans, naszej wolności - Podsumowanie części plenarnej  
13:00-13:30: PRZERWA LUNCHOWA
13:30-15:00: II BLOK - WARSZTATY  
1. Wizerunek sukcesu - jak mnie widzą, tak... mi płacą (Anna Uss-Wojciechowska)
2. Biznes - czas na przedsiębiorczość (Mariusz Wiktorowicz)
3. Etat czy własna działalność - co się bardziej opłaca? (Anna Syroka-Bojarczyk)     
15:00-15:15 PRZERWA KAWOWA (15 min.) 
15:15-16:45: III BLOK - WARSZTATY (1 warsztat – do wyboru)
1. Wizerunek sukcesu - jak mnie widzą, tak... mi płacą (Anna Uss-Wojciechowska)
2. Biznes - czas na przedsiębiorczość (Mariusz Wiktorowicz)
3. Etat czy własna działalność - co się bardziej opłaca? (Anna Syroka-Bojarczyk) 
16:45-17:00: PODSUMOWANIE PLENARNE, ZAKOŃCZENIE – kobiety mają głos i nie boją się go użyć! –Dorota Warakomska, dr Justyna Syroka
WARSZTATY
ANNA SYROKA-BOJARCZYK - kierowniczka Oddziału Kontroli Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Opis warsztatu: W warsztacie przeanalizowane zostaną różne aspekty wpływające na opłacalność danej formy zarobkowania, wady i zalety obu form.
ANNA USS-WOJCIECHOWSKA – stylistka, wykładowczyni w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Lublinie, specjalistka w zakresie biznesowego dress – codu. 
Opis warsztatu: W warsztacie poruszone zostaną również zagadnienia związane z savoir - vivrem w biznesie, autoprezentacją oraz metodami prezentacji osobistej.
MARIUSZ WIKTOROWICZ - doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie.
Opis warsztatu: Sposoby tworzenia biznes planu. Wsparcie finansowe na rozpoczęcie i rozwój przedsiębiorca.  Procedury formalne podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Rodzaje działalności gospodarczej. Spółdzielnie socjalne. Franczyza – czyli inny sposób na biznes.
Po Konferencji każda z uczestniczek Konferencji otrzyma link do strony www, gdzie umieszczone będą materiały pomocne w budowaniu dalszej kariery – merytoryczne wykłady wzmacniające ekspertek i praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie na rynku pracy.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: kongreskobiet.pl

czwartek, 2 marca 2017

ARCHIWUM WSPOMNIEŃ JANA PAWŁA II - VII EDYCJA KONKURSU

Już tylko do 31 marca można zgłaszać się do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Już po raz siódmy gimnazjaliści i licealiści z całej Polski nagrywają filmowe rozmowy z osobami, które spotkały się z Janem Pawłem II osobiście, bądź uczestniczyły w jego pielgrzymkach do Polski. Organizatorami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi oraz Instytut Papieża Jana Pawła II.


Konkurs to nie tylko szansa na poznanie ciekawych osobistych historii związanych z okresem pontyfikatu Papieża Polaka, ale też szansa na zdobycie umiejętności przydatnych w przyszłej pracy dziennikarza. Autorzy najciekawszych nagrań co roku zostają zaproszeni do Warszawy, gdzie biorą udział w warsztatach z profesjonalnymi dziennikarzami i mają okazję poznać pracę mediów od środka.
– Sama realizacja pracy konkursowej: szukanie odpowiednich osób do filmu, nagranie a później montaż zmobilizowały nas do rozszerzenia umiejętności związanych z dziennikarstwem. Nagroda, czyli trzydniowe uczestniczenie w różnych wydarzeniach, w tym wielu warsztatach, pozwoliły naszej grupie jeszcze bardziej rozwinąć naszą pasję oraz pogłębić umiejętności przydatne w pracy dziennikarskiej - mówi Ola, jedna z laureatek konkursu.
Podczas pobytu w Warszawie laureaci mają też okazję uczestniczyć także w licznych atrakcjach oświatowo-kulturalnych związanych z pobytem w stolicy. Zwiedzają muzea, oglądają spektakle teatralne, spacerują z przewodnikiem. Otrzymują też atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na temat konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II można znaleźć pod adresem www.wspomnieniajp2.pl.


środa, 22 lutego 2017

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji w Marózie

XVI Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich odbędzie 18-20 maja 2017,  jak zwykle, w miejscowości Maróz koło Olsztynka. Do udziału w nim zapraszamy wiejskich liderów, społeczników, sołtysów i radnych. 




W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak możemy wpływać na decyzje władz dotyczące inwestycji i gospodarowania przestrzenią na terenie gminy. Pokażemy procedury i narzędzia, za pomocą których mieszkańcy mogą wyrazić swój głos, tak aby ich interesy zostały uwzględnione w lokalnym prawie i decyzjach samorządu. Zastanowimy się, jak współdziałać, by przestrzeń wokół nas była zgodna z naszymi marzeniami, byśmy byli w niej gospodarzami i decydowali o jej kształcie. Omówimy znaczenie planów zagospodarowania przestrzennego, rolę prasy i informacji. Pokażemy konkretne przykłady, w których mieszkańcy zmobilizowali się w ochronie własnych interesów. Poznamy zasady negocjacji w sytuacjach konfliktowych. Powiemy jak szukać informacji o tym, co ma się zdarzyć wokół nas. Zastanowimy się też, co można zrobić, gdy – jak się wydaje – jest już za późno.

Będą wykłady, warsztaty, gry strategiczne, dobre pomysły, jarmark idei, dyskusje i przykłady. Oraz, jak zawsze, czas i miejsce na nawiązywanie kontaktów i nieformalnej wymiany informacji.

Dlaczego?
By działać, zanim będzie za późno. By zapobiec sytuacji, która może zdarzyć się każdemu z nas -  kiedy niespodziewanie dowiadujemy się, że niedaleko naszego domu powstaje chlewnia, ubojnia, ferma kurza, spalarnia opon, żwirowania, zakłada utylizacji odpadów, trasa szybkiego ruchu, dojazd do fabryki, centrum handlowe. Lub szkoła, do której chodzą nasze dzieci, zostanie zlikwidowana; okoliczną łąkę, która miała być parkiem, sprzedano deweloperowi pod budowę domów  jednorodzinnych… Ważne, aby mieć świadomość, że nie jesteśmy w takich sytuacjach ani osamotnieni, ani bezradni. Zapraszamy do Maróza!

Szczegółowy i zasady rekrutacji podamy na początku marca.

Organizatorzy Spotkania:
Fundacja Wspomagania Wsi oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”

Fundatorzy  Spotkania:
Fundacja Wspomagania Wsi oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

poniedziałek, 20 lutego 2017

Bezpłatne szkolenie

Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw

Celem warsztatu jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie planowania i realizacji projektów oraz umiejętności przygotowywania wniosków o dotacje oraz prowadzenia współpracy w ramach partnerstw.



Kto może wziąć udział w warsztacie?
Warsztat przeznaczony jest dla przedstawicieli początkujących organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i innych osób działających na rzecz swojej społeczności we wsiach i miasteczkach do 6000 mieszkańców.
Do udziału w warsztacie zapraszamy tylko dwuosobowe zespoły z tej samej organizacji lub grupy nieformalnej, z małym wyjątkiem dla Sołtysek i Sołtysów, którzy chcieliby do takiego zespołu dołączyć, by efektywniej  współpracować przy wspólnych projektach.
Osoby, które uczestniczyły w warsztacie przed styczniem 2015 r., mogą ponownie wziąć w nim udział.

Kto poprowadzi warsztat?
Warsztat prowadzony będzie przez psycholożkę społeczną, posiadającą szerokie doświadczenie w pozyskiwaniu środków i realizacji projektów społecznych.
Czego można będzie się nauczyć?
Naszym celem jest podzielenie się z uczestnikami praktyczną wiedzą pomocną przy planowaniu i realizacji projektów.
Program warsztatu zawiera podstawowe informacje niezbędne każdej początkującej organizacji społecznej do rozpoczęcia skutecznego poszukiwania środków i efektywnego działania.
Przedstawimy wszystkie elementy procesu „od pomysłu do projektu”:
  • Czym jest projekt, program, wniosek o dotację/grant?
  • Definiowanie problemu i grupy odbiorców naszych działań.
  • Określanie celów, sposobu zarządzania, zadań do wykonania i spodziewanych efektów projektu.
  • Analiza ekonomiczno-społeczna przedsięwzięcia (określenie zasobów, partnerzy lokalni - jak zdobywać sojuszników, źródła finansowania działalności).
  • Dobór optymalnych metod działania.
  • Tworzenie harmonogramu prac i jego kontrola, podział ról.
  • Tworzenie budżet projektu.
  • Narzędzia bieżącej i końcowej oceny działań i efektów projektu.
Ponadto w programie:
  • Czym kierują się organizacje przyznające fundusze?
  • Jakie są podstawowe oczekiwania sponsorów/donatorów i jak je spełnić?
  • Gdzie i jak szukać potencjalnych partnerów.
  • Jaką formę partnerstwa wybrać.
  • Jak prowadzić spotkania w partnerstwach.
  • Jak definiować i rozwiązywać problemy przez i w partnerstwach.
Jedynie uczestnicy biorący aktywny udział całym warsztacie otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

Data warsztatu
Termin zamknięcia naboru uczestników
8-11 czerwca 2017r.
4 maja 2017r.

W pierwszym dniu warsztatu zajęcia rozpoczynają się około godz. 13:00, a ostatniego dnia kończą również ok. godz. 13:00.
Warsztat odbędzie się w Łowiczu w Hotelu Eco. Zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych lub trzy osobowych typu studio.

UWAGA: Jednorazowo w warsztacie może brać udział maksymalnie 20 osób. Doradzamy jak najwcześniejsze wysłanie zgłoszeń, gdyż listy uczestników zapełniają się bardzo szybko. Kolejność zgłoszeń jest bardzo istotna, jednakże Fundacja zastrzega sobie prawo wyboru uczestników na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym.
Warsztat organizowany jest cyklicznie. Kolejna informacja o naborze zostanie podana w lipcu 2017 r.

Koszt udziału w warsztacie:
Fundacja Wspomagania Wsi pokrywa koszty udziału w warsztacie takie jak: noclegi, posiłki i materiały dydaktyczne. Fundacja nie pokrywa kosztów podróży.

Jak wziąć udział w warsztacie?
Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w warsztacie, prosimy o szczegółowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przysłanie go e-mailem na adres mslotwinskalychota@fww.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń podany jest w powyższej tabeli.
Potwierdzenie udziału wraz ze szczegółowym programem otrzymają Państwo e-mailem najpóźniej na 10 dni przed rozpoczęciem warsztatu, na który zostaną Państwo zakwalifikowani.
Zapraszamy!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:
Monika Słotwińska-Łychota
Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1, lok. 1; 01-022 Warszawa
e-mail: mslotwinskalychota@fww.pl, tel.: (+22) 636 25-70 do 75


wtorek, 31 stycznia 2017

Z wizytą w bibliotekach

Przedstawicielki naszej organizacji są coraz częściej zapraszane do szkół, przedszkoli i bibliotek, po to by opowiadać o tradycjach i obyczajach związanych z naszą okolicą. Seria takich spotkań została zorganizowana w ostatnim czasie w filiach bibliotecznych na terenie naszej gminy. Nasze Członkinie opowiadały na nich o tradycyjnej kuchni, zasobach i możliwościach produktowych jakie mamy wokół i z których często nie korzystamy. Ponadto na każdym spotkaniu dzieci miały możliwość spróbowania tradycyjnych dań i uzyskania wiedzy o tym jak to dawniej na wsi bywało...



piątek, 20 stycznia 2017

Urodziny, urodziny...

W dniu 19 stycznia 2017 r., zorganizowałyśmy spotkanie z okazji 5 urodzin naszej organizacji. Zaprosiłyśmy na nie przyjaciół i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Był tort, życzenia, wspomnienia, a także pojawiły się dalsze plany i pomysły do zrealizowania w 2017 r.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i chęć spędzenia z nami czwartkowego popołudnia.