sobota, 22 lutego 2014

Z wizytą studyjną w Bygdoszczy

W dniach 20-21 lutego 2014 roku, trzy przedstawicielki naszej organizacji - p. Anna,   p. Halina i p. Małgorzata wzięły udział w wizycie studyjnej organizowanej przez Lubelski Ośrodek Samopomocy oraz Fundację Rozwoju Lubelszczyzny.

Wyjazd był okazją do poznania wielu Podmiotów Ekonomii Społecznej funkcjonujących na terenie Bydgoszczy. Wizyta była organizowana w ramach projektu „Wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w subregionie puławskim” przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Lubartowie.

Celem wizyty było zapoznanie Uczestników z dobrymi praktykami z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym w Bydgoszczy na przykładzie odwiedzonych Podmiotów Ekonomii Społecznej i Instytucji Otoczenia Ekonomii Społecznej. Podczas wizyty odwiedzono:
·         Spółdzielnię Socjalną Kreatywni,
·         Spółdzielnię Socjalną Bydgoszczanka,
·         Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej,
·         Stowarzyszenie "Bractwo Więzienne" Oddział Kujawsko-Pomorski,
·         Centrum Integracji Społecznej,
·         Fundację Wiatrak.  

Jak zgodnie twierdzą uczestniczki - "Wizyta była świetną okazją do zdobycie nowej wiedzy i nowych pomysłów do działania".







piątek, 21 lutego 2014

Zaproszenie na konferencję

Fundacja Wspomagania Wsi i Białowieski Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: „Dziedzictwo kulturowe wsi woj. podlaskiego i lubelskiego - wiedza, dobre praktyki, wyzwania”.

Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 marca 2014 r. w Białowieży w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego.

Celem konferencji jest refleksja nad rolą i znaczeniem dziedzictwa wsi dla społeczności lokalnych woj. podlaskiego i lubelskiego, a także nad możliwościami jego spożytkowania dla rozwoju tychże społeczności.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców z woj. podlaskiego i lubelskiego: działaczy wiejskich organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, Lokalnych Grup Działania, instytucji kultury, a także osoby prywatne – wszystkich tych, dla których dziedzictwo jest cennym zasobem. Podczas konferencji zostanie zaprezentowana wydana przez Fundację Wspomagania Wsi książka pt. Rzecz o dziedzictwie na wsi, która m.in. zachęca społeczności do zwrócenia uwagi na rolę dziedzictwa w rozwoju lokalnym. Ważną częścią konferencji będzie wymiana doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami realizującymi projekty na rzecz dziedzictwa w regionie. W czasie spotkania zaprezentują się także instytucje mogące służyć radą i pomocą w czasie realizacji projektów.

Zgłoszenie na konferencję odbywa się poprzez elektroniczny formularz dostępny pod adresem:
http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php?option=com_customforms&view=customform&id=19

Wszelkie pytania należy kierować na adres: dziedzictwo@fww.org.pl lub telefonicznie do Pana Krystiana Połomskiego, Fundacja Wspomagania Wsi, tel. 22 636 25 71 do 75

Koszty udziału w konferencji pokrywa Fundacja Wspomagania Wsi (posiłki i noclegi).



czwartek, 20 lutego 2014

Ostatnie dni rejestracji na Maróz 2014

Trwa rekrutacja na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego do godziny 23:59

Spotkanie odbędzie się w dniach 22-24 maja 2014. Do udziału w Spotkaniu zapraszani są członkowie lokalnych organizacji i grup nieformalnych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

Wiejskie organizacje pozarządowe zajmują się rozmaitymi potrzebami swojej społeczności, osobami w różnym wieku i o różnych pasjach. Stąd zamiast jednego tematu przewodniego na Spotkaniu w Marózie poruszane będą 4 zagadnienia: młodzież, seniorzy, świetlice i wewnętrzne problemy organizacji.

Aby zgłosić się na spotkanie należy wypełnić on-line krótką ankietę rekrutacyjną: http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php?option=com_rsform&formId=3.

Ankietę należy wypełnić do 28 lutego 2014 r. do godziny 23.59. Kompletnie i starannie wypełniona ankieta rekrutacyjna jest warunkiem zakwalifikowania do udziału w Spotkaniu, dlatego przed wysłaniem należy sprawdzić poprawność danych, szczególnie adresu e-mail.


niedziela, 2 lutego 2014

Ferie 2014 - podsumowanie

Poniżej trochę statystyki dotyczącej "Pożytecznych ferii 2014":
- 1999zł dotacji z Fundacji Wspomagania Wsi
- 307 uczestników z terenu całej gminy Łaziska
- 40 godzin twórczych zajęć
- 22 gości biorących udział w spotkaniach 
- 17 wolontariuszek
- 12 godzin wsparcia osób samotnych
- 10 dni twórczych zajęć
- 8 paczek żywnościowych
i wiele fantastycznych wspomnień!

Dziękujemy wszystkim osobom, które przez 10 dni wspierały nas w realizacji projektu. Szczególne podziękowania dla Fundacji Wspomagania Wsi, Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach i dla wszystkich przyjaciół naszej organizacji. Dziękujemy.